Unikátní sportovně-společenská akce Díky, trenére má za sebou první kolo. Už je známo 30 jmen trenérek a trenérů dětí a mládeže, kteří postoupili dál. Jejich seznam je uveřejněn na stránkách www.dikytrenere.cz. Od 2. března mohli svěřenci trenérů, jejich rodiče a sportovní nadšenci nominovat do soutěže své oblíbené trenéry. Do 14. června jich bylo celkem 1503! Trenér mládeže 2015 získá ceny v hodnotě 150 tisíc korun, vyhlášení soutěže proběhne v listopadu.
Finální třicítka byla vybrána na základě údajů z dotazníku vyplněného trenéry. Jejich zpracování a analýzu uskutečnila agentura IPSOS zabývající se výzkumem trhu a veřejného mínění v České republice.
Mezi Top 30 je Tomáš Krajča z klubu Prosek Praha. Netají se, že k výchově dětí ho přivedly špatné zkušenosti z mládí, kdy ho nevedli trenéři dobří po odborné ani lidské stránce. U badmintonu chtěl zůstat, ale dělat ho jinak než oni. A připomíná dvě jména, která mu při snaze poznat taje této hry a trénování pomohla nejvíc – Tomasz Mendrek a Markéta Osičková.
Vybranou společnost trenérů čekají do poloviny září návštěvy odborných komisařů. Ti se podívají, jak pracují s dětmi. Potom, po pečlivém zkoumání, pošlou do třetího kola soutěže 10 trenérů, kteří se utkají o titul Trenéra mládeže 2015. Vítěz, jehož jméno bude oznámeno v listopadu, obdrží pro sebe a svého svěřence pobyt v jednom z prestižních světových tréninkových center v hodnotě 100 000 korun. Navíc jeho klub či oddíl dostane přilepšení 50 000 korun na přípravu dětí.
Díky, trenére podpořilo více než 30 sportovních svazů a mnoho osobností. A hlavně – 2059 přihlášek nominovalo 1503 trenérek a trenérů dětí z 55 sportů. Největší počet trenérů je z fotbalu (25 %), následují basketbal (10 %) a házená (6 %).
„S radostí jsme si potvrdili, že v České republice je spousta skvělých trenérů mládeže. Nadchlo nás, jak vřelý vztah k nim mají jejich svěřenci a okolí. Sešlo se mnoho nominací, které jsou zároveň poděkováním trenérům, což je skvělé,“ řekl Petr Rydl, organizátor soutěže. „Bylo krásné číst osudy trenérů a trenérek. Popisovali, jak se dostali k trénování. Bedlivě jsme četli, co je na trénování baví, proč tuto činnost dělají, jaké mají úspěchy. Cílem projektu je vybrat trenéry, kteří budou inspirovat ostatní.“
Tomáš Krajča k tiskové zprávě Díky, trenére:
Co dodat pro oddílový web? Soutěž Díky, trenére jsem od začátku nebral jako žádnou soutěž, ale líbila se mi myšlenka, že mohou svěřenci poděkovat svým trenérům. Zůstával ve mně hlodat červík, jestli si na mě „ti moji“ vzpomenou – a stalo se. Už to pro mě bylo naplněním soutěžního hesla, a velkou odměnou. Více než jakákoli případná sláva spojená se zařazením mezi X úspěšných pak pro mě zůstávají ta malá „díky, trenére,“ jichž se mi dostává v každodenním běhu práce v oddílu; vyjádřená zájmem hráčů, chutí do hry, uznáním a zápalem. Zjednodušeně řečeno, požadavky soutěže a vnější impulsy mě spíše navádějí k úpravám „masky“ – jak bych chtěl, aby mě okolí vidělo. Zpětná vazba hráčů a lidí z „prosecké rodiny“ dokáže změnit to, jaký doopravdy jsem.
No Comments Yet