Velké letní soustředění našeho oddílu hostily ve dnech 30. července – 4. srpna Kralupy nad Vltavou. Celkem padesátka hráčů se připravovala na novou sezonu v tradičních pohostinných prostorách Dvořákova gymnázia se skvělou školní jídelnou, v basketbalové a badmintonové hale, posilovně Diamond Gym i na blízkém oválu a schodech.
Kombinace herních tréninků s kondičními, vzájemná spolupráce a pomoc mladších a starších hráčů, náročný tréninkový program doplněný o odpočinkové aktivity – večerní programy, volné úterní odpoledne či čtvrteční závěrečné vyhlášení a diskotéku – to vše už je deset let tradicí našich přípravných kempů.
Také letos bylo soustředění mezinárodní díky účasti trenéra Miloše Čuntaly a jeho hráčů z BK Racquets Púchov. O hráče se dále starali Anežka Limanovská, Dan Dvořák, Kuba Riegr a Tomáš Krajča. Vítanou pomocí byli též starší hráči, kteří pomáhali každé dopoledne s nahráváním a opravováním mladších, či fázemi v posilovně a dobrovolnou technikou.
Letošní ročník přinesl také některé novinky a speciality. Počasí tentokrát úplně nepřálo, často pršelo a nebylo rozumné vydat se na koupaliště. Odpočinkové odpoledne jsme tedy strávili v zooparku Olovnice, a všichni si setkání s tygrem, lvy, velbloudy a dalšími moc užili. Nejvíc tedy asi „hog-riding“ v otevřeném výběhu s prasátkem, který inspiroval též jeden z udělených diplomů. Mladší skupina se překonávala na schodech, v pyramidě či dvanáctiminutovce, dostala spoustu cenných rad od zkušenějších hráčů a užila si též vtipné večerní programy (třeba detektivní hledání našich členů podle indicií). Došlo i na renesanci mistrovství světa v kámen-nůžky-papír s epickým finále, kde Slovensko deklasovalo české zástupce jednoznačným poměrem 6:0…
Též pro starší byly v programu některé novinky, zejména večerní krátká sezení s aktivitou z oblasti mentální přípravy. Zaměřili jsme se na fixní a růstové nastavení, koncentraci, zónu kontroly a sebevědomí. Vzhledem k rozsahu je to spíše úvod pro hráče a „nastolení agendy,“ k aktivitám ale přistupovali soustředěně a zodpovědně, za což jim patří dík. Vrcholem náročnosti, ale též vzájemné spolupráce a demonstrací toho, jak hráči vyrostli v přístupu k vlastnímu tréninku, byly dvě tréninkové jednotky „kondice na kurtu – multifeeding.“ Pomoc se sbíráním míčků, zodpovědné nastřelování, vzájemná podpora, intenzita a provedení celého programu – klobouk dolů. I díky tomu mohli mít kvalitní vrchol přípravy na individuální turnaj také hráči startující na mistrovství Evropy U17 ve Vilniusu konané bezprostředně po skončení soustředění.
Protože už prostředí v Kralupech dobře známe, trénuje se nám tam vždy skvěle a hráči si užijí i společné aktivity a volný čas. Podaří se zažít spoustu vtipných okamžiků, drobných trapasů nebo „wow“ okamžiků. Tak jako každý rok jsme spíše než za zvládnutí kempu, ale právě za tyhle roztomilé drobnosti udělili každému účastníkovi diplom. Po jejich předání pak následovala diskotéka, tentokrát pod taktovkou nezapomenutelného DJ Snowhilla 😉
A abychom nezapomněli, velké finále a grandiózní závěr měly tentokrát i páteční zápasy. Singlový duel mezi Tominem a Kubou, na který mělo cca dvacet lidí vsazeno, a který měl kulisy jako finále BWF Tour s originálními nástupy, hecováním, rozhodčími na umpiru i na lajně… zážitek, a to i přesto, že už se souběžně hrál zápas našeho týmu na mistrovství Evropy U17. Kam se ovšem hrabal stream z Vilniusu…
Díky všem, kdo pomohli s organizací, díky hráčům za jejich úsilí a práci během celého týdne. Ať vás soustředění nastartuje do další letní přípravy a úspěšné podzimní sezony 2023.
Přehled udělených diplomů:
Kristiánu Bíbovi za úhledné skládání míčků
Justýně Bíbové za hlas podpory
Petru Břízovi za válečná zranění
Kryštofu Coufalovi za zachycení Boha
Jolaně Coufalové za nesouměrnou pyramidu
Dinhovi Duc Trungovi za ovlivnitelné potřeby
Janě Flusserové za „kriminálku Kralupy“
Gabriele Frühaufové za nejdéle utajenou identitu
Kláře Gerbelové za spánek vždy a všude
Kristýně Gerbelové za nedůvěru k navigaci
Matyáši Haškovi jako fotbalovému expertovi
Marice Ivankově za styling ke stolování
Kryštofu Klímovi jako obdivovateli Milana
Petru Krejčímu za Barbie vlnu
Hedvice Kučerové za brokolicovou vášeň
Sofii Kučerové za povznášející běh
Gabriele Kuptíkové jako „nesprávné Gabče“
Agátě Maixnerové za obhajobu koupaliště
Danielu Nachtmanovi za rodinnou troufalost
Karolíně Nachtmanové jako tříbarevné miss
Marku Nechvátalovi za spaní v japonském stylu
Václavu Obhlídalovi za hořčíkovou epilepsii
Tominovi Orlíkovi za zelenou úchylku
Václavu Palánovi za 22 koblih
Haně Petrů za nejrůžovější boty
Michalu Piherovi za (ne)poznání divokých zvířat
Vojtěchu Pořízovi jako ohnivému muži
Sofii Prokopové za srážku v koupelně
Josefu Rákosníkovi jako tajemnému Johnnymu
Marku Schumpeterovi za kudlu na kance
Lucii Skorkovské za náramky na přání
Nathanielu Skrčenému za nápovědu trenérovi
Natálii Staré za dodržování nočního klidu
Vladimíru Svobodovi za proseckou relikvii
Lilianě Šarlayové za odbíhání trenérovi
Lucii Šebové za zjištění alergie
Janu Ševčíkovi za mezinárodní vztahy
Kláře Šilhavé za ledový deodorant
Radce Šilhavé za zneužití rodinné matrace
Janu Šnaiberkovi za zónu kraťasů
Adamu Šulcovi jako betaverzi Ondřeje Sokola
Antonínu Tejklovi za buldočí sílu
Anetě Tekeľové za kanára Adamu Šulcovi
Lukáši Thorovi jako Hog Riderovi
Filipu Titěrovi za spaní pod břízou
Ivaně Treperové jako kvízové slečně
Antonínu Vrbovi za běžecké ruce
Františku Vrchotickému za spicy burger
Kristýně Zátkové za zařazení šestky
Jiřímu Zlatníkovi jako masérovi z pornofilmů
Anežce Limanovské za objevení zoo-olovnice
Danielu Dvořákovi za tetris u snídaně
Jakubu Riegrovi za indiánské praktiky
Miloši Čuntalovi za vnitřní koupaliště
Tomáši Krajčovi jako sportovnímu historikovi
No Comments Yet