Ve dnech 31. července-5. srpna proběhlo tradiční velké letní soustředění, již podeváté za sebou v Kralupech nad Vltavou, a to za účasti hráčů všech mládežnických kategorií (včetně těch, kteří se chystají na ME U15 a ME/MS U19), dospělých z našich ligových týmů a také veteránů (v rámci přípravy na ME ve Slovinsku). Letošní ročník osvěžila také trenérská pomoc Miloše Čuntaly ze Slovenska a účast hráčů BK Racquets Púchov. Tou na první pohled nejviditelnější změnou pak byla nová hala – využívali jsme totiž basketbalovou sportovní halu města Kralupy s prostornou plochou a šesti kurty.
Prohlédněte si: fotografie ze soustředění
Celkem bezmála padesátka účastníků absolvovala náročný šestidenní program. Ten zahrnoval u všech skupin dvě tréninkové jednotky badmintonu a jednu či dvě kondiční za den. Došlo na oblíbené schody, běžecké tréninky, stabilizační posilování, starším program zpestřila posilovna. A samozřejmě desítky hodin přímo na kurtech, věnovaných rozvoji správného rytmu pohybu, úderové techniky a správného uvažování o hře při přechodech z obrany do mezihry a z mezihry do protiútoku.
Velký dík za možnost konání a zdárný průběh soustředění patří našemu oddílu SK Prosek Praha, Dvořákově gymnáziu v Kralupech za možnost ubytování, jako vždy výborné stravování ve školní jídelně a vstřícný přístup po všech stránkách. Sportovní hale města Kralupy a také „staré hale“ Badminton Kralupy za pronájem a přípravu prostor, díky tomu jsme využívali jedenáct a potenciálně až šestnáct kurtů. Diamond Gym za možnost posilovacích tréninků pro naše juniory a dospělé. A pak samozřejmě všem zapojeným trenérkám a trenérům, organizačnímu týmu a hráčům a jejich rodinám.
Trenérský tým letos vytvořili Anežka Limanovská, Kačka Krajčová, Kačka Krejčová, Šárka Vlášková, Miloš Čuntala a Tomáš Krajča, za přípravu posilovacího tréninku také patří dík Vaškovi Palánovi a spolu s ním také Markovi, Vaškovi O., Kláře a Radce za pomoc s přípravou hal a lajnováním. A drobný dík věnujme i Centrálnému skladu Kaufland – díky jeho sponzorskému daru pro předchozí Milošův camp v Púchově zbylo i na naše soustředění dost velké množství banánů, jablek, okurek či mrkví, kterými mohli účastníci doplňovat energii a vitamíny.
Tak jako každý rok je pro nás cenné, že se na kralupském soustředění potkají starší hráči s mladšími. Znamená to nejen možnost se vidět a poznat, ale zejména také předávat si zkušenosti na společných dopoledních trénincích, kde si mladší hledali starší parťáky a mohli tak mít doslova individuální trénink na zadané technické téma. Rozvíjení týmové práce, kompetencí starších i mladších, je pro nás jednou z důležitých věcí, druhou pak i vlastní zodpovědnost za trénink, kdy letos významný část mohli hráči věnovat i práci na individuálním tématu s využíváním rad a zpětné vazby trenérů i partnerů na kurtu.
Ne vše bylo bezchybné a dokonalé – některé účastníky zabrzdila nemoc těsně před, drobné či větší obtíže během campu, zaskočilo nás neobvyklé uzavření běžeckého oválu a pár dalších maličkostí. Celkově však lze říci, že jsme kvalitně odtrénovali spoustu hodin, utužili kolektiv, pobavili se u večerních programů či na odpočinkovém koupališti, a navnadili se na pokračování letní přípravy; pro ty starší soustředěním v Olomouci a deblovou školou, pro mladší příměstským táborem.
Týden v Kralupech obohatil české hráče o to, že na Slovensku mají vážně péřové „košíky,“ že „šlapky“ u nich nemusí jen postávat na dálničním odpočívadle s vyzývavým výrazem a co za badmintonový pohyb označují „nožničky.“ Slovenští si jistě také našli své a věříme, že odjížděli spokojeni a spolupráci budeme v budoucnu dále rozvíjet.
Každopádně však všichni účastníci, kteří se „dožili“ čtvrtečního večera, odjížděli též s osobitým diplomem, který se jako každý rok málo vztahoval k badmintonu, více k něčemu zábavnému, neobvyklému či zajímavému, čím se daný hráč v průběhu týdne projevil. A protože co se stane v hudebně, má zůstat v hudebně, co se stane v tělocvičnách, mají pohltit jejich stěny a zahalit tajemstvím… zůstanou tyto diplomy již bez dalšího komentáře a vysvětlování…
Vašek Obhlídal za rozšiřování slovní zásoby
Marek Schumpeter za večerní doprovod
Jan Šnaiberk jako (ne)zkorumpovaný rozhodčí
Šárka Vlášková za popravování otroků
Michaela Zelinková za angličtinu 24
Vašek Palán za starostlivost o věci
Radka Šilhavá za gumový kotník
Gabriela Kuptíková za vlasový styling
Karolína Nachtmanová za rým nejvyšší potřeby
Tomáš Orlík za použití vlajky
Natálie Stará za šťastné nalezení zpátečky
Adam Šulc za popcorn very well done
Jiří Zlatník za bowling s fotografem
Lea Skorkovská za závislost na fenistilu
Nina Michalková za odolnost vůči činelu
Martin Gabrhel za mezinárodní objednávku taxíku
Nikola Hrabcová za neutuchající naději v lidskost trenérů
Vanda Sedláčková jako neprostupný bodyguard
Ivana Treperová za absolutní neúspěšnost v hádání
Petr Bříza za názorné předvedení trestu
Veronika Flusserová za krvavé freesbee
Gabriela Frühaufová za absolutního Alzheimera
Amélie Maixnerová za melounovou sprchu
Vít Pončík za marné dobíhání holek
Antonín Tejkl za počítání pyramidy
Filip Titěra za s přehledem nejtrestanějšího hráče
Klára Tvrdíková jako poslední válečník kmene Hutututu
Kristýna Gerbelová za vrácení večeře s grácií
Hedvika Kučerová za ochotnou výpomoc
Sofie Kučerová za pohodlí domácích bačkor
Agáta Maixnerová jako tichá „strongwoman“
Daniel Nachtman za zlití trenérek
Marek Nechvátal za dokonalou synchronizaci
Hana Petrů za odhalení Miss mokré tričko
Vladimír Svoboda jako matematik na schodech
Lucie Skorkovská za překonání předsudků
Liliana Šarlayová za mladší sestru mustanga
Jan Ševčík za úsporu dat
Kačka Krajčová za vícenásobnou projekci
Kačka Krejčová jako mostní makléř
Anežka Limanovská za spatření stříkající trubky
Miloš Čuntala za „tři pětky“
Tomáš Krajča za prázdnou nádrž
No Comments Yet