Na volný turnaj mládežnické kategorie U15 se do Dobřan vypravila tříčlenná skupina proseckých hráčů. Šimon Pitro, Kuba Drahorád a Vašek Podivín si odvezli porci odehraných zápasů a jednu bramborovou medaili ze čtyřhry. Na rozklik reportáž od Ireny Podivínové:

Ke stažení: kompletní výsledky

Irena hodnotí výkony a výsledky našich:

„Vašek prohrál bohužel hned v 1. kole s Pelcem 11:21, 14:21, ale myslím, že nehrál úplně špatně a soupeř byl prostě o trochu lepší. V zápase o pořadí zcela jasně porazil Košťála 21:4 a 21:2. Kuba se v 1. kole neúspěšně utkal s Valtrem a podlehl 21:23 a 7:21. Škoda toho prvního setu, kdy Kuba téměř stále vedl, ale nedokázal to dotáhnout do vítězného konce. Druhý set už byl úplně o něčem jiném – Valtra ten první set zřejmě „nakopl“, zato Kubu to asi zdeptalo a bylo to znát. Vzhledem k lichému počtu kluků si Kuba už zápas o pořadí ani nezahrál. Šimon si v 1. kole poradil s Uhlíkem 21:7, 21:8 a pak bohužel narazil na nasazenou jedničku – Pistulku a podlehl dvakrát 7:21. Ve čtyřhře nastoupil Kuba s Pelcem proti dvojici Chalupa, Král a podlehli 0:2. První set byl celkem vyrovnaný, ale pak se přestalo dařit a druhý set měl celkem jednoznačný průběh. Vašek si při neúčasti Jonáše zahrál tentokrát čtyřhru se Šimonem a byla z toho nepopulární „bramborová“ medaile (Vaška to hodně mrzelo, protože za 3. místo byla opravdu medaile a oni nedostali ani diplom). Nejprve porazili dvojici Linda, Pech 25:27, 21:10 a 21:5. Při prvním setu jsem málem dostala infarkt, nevím jestli to bylo tím, že spolu nejsou sehraní a chvíli jim to trvalo než si na sebe na kurtu zvykli, ale byl to boj. Druhý a třetí set už soupeřům nic nedovolili a bylo to na výsledku znát. Potom bohužel opět narazili na nasazenou jedničku Pistulka, Rašpl a neměli žádnou šanci. Ale svou hrou ostudu určitě neudělali, povedly se jim některé pěkné výměny a byl to takový pohodový zápas s výsledkem 7:21 a 8:21. V boji o třetí místo je čekali Chalupa a Král. Kluci začali dobře a vyhráli první set 21:17. Nevím, co se potom stalo, zda soupeři změnili taktiku, začalo se jim více dařit a klukům naopak se přestalo dařit a v koncovkách výměn chybělo i trochu toho štěstí a prohráli 12:21 a 13:21. Byl to hezký zápas, plný krásných výměn, obětavých zákroků a vůbec si nemyslím, že by kluci celkově hráli špatně.“