Ve dnech 19.-23. října hostilo Odense dánský svátek badmintonu. Velký turnaj světové tour Denmark Open, doplněný turnaji všech věkových kategorií pro nejrůznější úrovně hráčů. To umožňuje jednak odehrát své zápasy ve vhodné konkurenci, jednak jako divák vidět přímo v akci světové top hráče v čele s domácím Viktorem Axelsenem. Také letos jsme tuto příležitost využili a do Dánska vyrazila početná prosecká výprava.
Turnaje BEC U19 Denmark Junior se zúčastnily Ivana Treperová a Vanda Sedláčková. Ivča si bohužel v premiéře na okruhu BEC U19 zranila kotník a nemohla tak spolu s Vandou dokončit čtyřhru. V drsné dánské konkurenci se z hráčů jiných zemí k medaili prosadil jen polský singlista Golas.
Turnaje BEC U17 Denmark Junior se zúčastnili Amélie Maixnerová, Štěpánka Nýdrlová, Kryštof Coufal a Filip Titěra; součástí naší výpravy byl též Vojta Strejček, jehož rodině patří velký dík za zapůjčení auta. Opět špičková severská (hlavně dánská) konkurence, která nás zastavovala v prvních kolech – alespoň si tak můžeme udělat reálný obrázek ve srovnání se slaběji obsazenými turnaji BEC v Mirně nebo v Trenčíně. Výkony jsme ale nepředvedli špatné, zejména Ami s Filipem v mixu, Kryštof s Fílou v deblu, ale též Ami v solidním zápase dvouhry proti Caroline Mouritsen.
Turnaje U15M se zúčastnily Gabča Frühaufová, Klára Gerbelová a Justýna Bíbová. Tento turnaj byl „level 2“ (v turnaji U15E startovali například i dánští mistři Evropy U15 z deblu a mixu), těšit nás může, že se v něm Gabča s Klárou prosadily k bronzové medaili v deblu. Holkám velká gratulace!
Do kategorie U13M (to je „level 1“ – nejvyšší kategorie) zasáhli Agátka Maixnerová, Kristýnka Gerbelová a Daniel Nachtman. Každý uhrál alespoň nějaký vítězný zápas a měli jsme radost z konkurenceschopnosti a technické úrovně našich dětí.
Kategorii U13A („level 2“) hrál Kiki Bíba a zahrál si bojovné singly a hezké čtyřhry se spoluhráčem z klubu Kolding.
Intenzivní dny plné badmintonu zahrnovaly vlastní hraní a zážitek z dánského systému a atmosféry na turnajích, která je zcela jiná než u nás (o kvalitě už ani nemluvě). K tomu sledování největších badmintonových hvězd. Děti posbíraly spoustu fotek se svými vzory, mohli vidět, že i Yamaguchi „umí“ zkazit jasnou sklepávku na mečbol po hodině a čtvrt hry 😉 ale odkoukat samozřejmě i spoustu pozitivních věcí, obdivovat rychlost hry a křivky světových hráčů, konzistenci a délku výměn, rozhodování a atletické výkony při dlouhých singlových i deblových maratonech. A od badmintonu se příliš neuteklo ani na ubytování ve škole Korup, kde v každou denní i noční hodinu badminton běžel, hrál se v chodbách, anebo živě diskutoval v dánštině, angličtině, češtině, švédštině, ba i polštině.
Veliký dík patří rodinám hráčů, kteří jim ne zcela levný výlet umožnili, kteří nám pomohli s cestou a organizací na místě – a ti, kdo jeli, určitě minimálně v hledišti velké arény v Odense nelitovali. A my už se těšíme na další setkání a prohlubování spolupráce s rodinou Mouritsenových a fajn lidmi z dánského klubu Svendborg BK.
No Comments Yet