Ve dnech 30. 9.-2. 10. se v Trenčíně konaly dva mezinárodní turnaje. Pro kategorii U13 to bylo klání Slovak U13 Youth, a pro „sedmnáctky“ pak turnaj evropského okruhu Slovak U17 International. Oba turnaje nezůstaly také bez prosecké účasti a medailové stopy. V U17 vybojovala Štěpánka Nýdrlová bronz v deblu, a v U13 se k ní přidal Daniel Nachtman, také třetím místem ve čtyřhře.
Výsledky: BEC U17 |
Turnaje U13 se zúčastnili Agáta Maixnerová a Daniel Nachtman pod vedením trenéra Martina Nachtmana. V BEC U17 pak startovali Amélie Maixnerová, Štěpánka Nýdrlová, Kryštof Coufal, Petr Bříza a Filip Titěra pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Díky za pomoc s výjezdem patří rodinám Nachtmanovým a Maixnerovým.
Začněme mladšími, kteří se v Trenčíně utkali především s konkurencí ze zemí jako Slovensko, Maďarsko či Polsko, ale též jednotlivci z Anglie či dokonce Izraele. Idan Ashkenazi z Izraele se stal Danovým deblovým parťákem a přispěl k medailovému úspěchu, když kluci prošli do semifinále turnaje, v němž podlehli anglickému páru Ceglinski-Venugopal. Kluci si pěkně sedli, jak herním stylem, tak i vzájemnou podporou a turnaj si spolu užili.
V singlu se Dan dostal ze skupiny do pavouka, ve čtvrtfinále ho zastavil pozdější vítěz Hubert Ceglinski. V mixu s Agi pak vypadli ve čtvrtfinále s párem Vrchotický-Čepeláková.
Agi stála krok před medailí ve všech disciplínách. V deblu společně s Luckou Bednářovou podlehly maďarské dvojici Liang-Sandor ve čtvrtfinále. V singlu si pak Agi zahrála dva skvělé zápasy – s Luckou Čepelákovou, kterou na tři sety porazila, a s domácí Chylovou, což na tři sety prohrála. Cenné jsou hlavně zkušenosti – dokázat do hry dostat tlak na zadní roh, krátkou obranu křížem, předvídání. Vyrovnat se se silovější soupeřkou, velkým povzbuzováním a nátlakem. Agi předvedla v obou zápasech výborný výkon.
Turnaj BEC U17 byl, to přiznejme, hůře obsazený než některé circuity, na kterých jsme byli v minulosti. Dalo se toho využít k bodovému zisku. Ten největší si odnesla Štěpánka za debl společně s Eliškou Mikešovou. Vyhrály nad polským párem Kopka-Plusa a slovenskými dvojicemi Berešová-Vašatová a Kyselicová-Vašatová. Hlavně ten poslední zápas byl z jejich strany opravdu kvalitní. V semifinále hrály dva odlišné sety proti Fliglové a Paterové – první 8:21, druhý, plný dlouhých výměn a kreativity – 19:21. Bronzová pozice je pro Štěpánku první z kategorie U17 a navíc byla doplněna pěkným pohárem 😉
Ve stejné disciplíně Ami s Erikou Osičkovou skončila ve čtvrtfinále s polskými soupeřkami Jachimek-Niczyporuk, zejména pro únavu a vyhlášení zápasu velmi krátce po náročném singlu. Mezi kluky v deblu shodně jedno kolo uhrál Petr společně se Sebou Janíčkem, a také Kryštof s Filipem, kteří získávají „oblibu“ v koncovkách třetího setu 21:23, tentokrát takto podlehli Jakubovi a Liborovi Raškovým.
V mixu měli těžký los Petr se Štěpánkou podlehli ve dvou setech polskému páru Morawski-Jachimek. Kvalitní výkony ukázali Filip s Ami, když porazili kvalitní rakouskou dvojici a došli až do čtvrtfinále. Tři sety proti páru Punko-Niczyporuk z Polska byly „na krev“ a ukázaly, že máme co nabídnout z pohledu čtení hry a chytrosti.
V singlu Petr hrál s polským soupeřem Markusem velmi dobrý, nakonec však neúspěšný zápas (ve třetím setu ze stavu 3:11 dokázal stáhnout jen na 18 bodů) o dvě kola, protože v dalším byla skreč. Škoda, ale výkon byl slibný. Filip si užil dvě strany mince – snadnou výhru nad domácím Majdisem, walkover a ve třetím kole naopak prohru s nasazenou jedničkou Pinkowiczem, který byl lepší ve všech ohledech. Kryštof v prvním kole na tři sety porazil vysokého Petroviče, ve druhém kole byl přestřílen Bartozem Punkem z Polska, který pak beze ztráty setu vyhrál celý turnaj.
Mezi dívkami Štěpánka došla do šestnáctky, kde ji limitovalo bolavé koleno a také skvěle hrající Kája Kalkušová. Ami potvrdila své naszaení, když porazila Kurkiewicz a ve třech setech též Paterovou, ve čtvrtfinále byla nad její síly turnajová jednička Johanka Ivanovičová.
Pěkné výsledky našich hráčů v mezinárodní konkurenci – řada z nich se dostala už i do popředí evropských žebříčků; například Ami je nyní na 13. místě evropského žebříčku U17, další hráči jsou v padesátce či stovce nejlepších. To jsou ale jen čísla a důležitý je růst a rozvoj. Stále soupeříme se staršími a zkušenějšími hráči, k turnajům musíme přistupovat s respektem, ale vůlí uspět a být čím dál „nebezpečnější“. Před námi jsou další turnajové zastávky v roce 2022 – tak ať se našim šikovným žákům a juniorům daří víc a víc.
No Comments Yet